top of page

jak pracuję

jak pracuję

1. Niesztampowo

 

Wszystkie moje projekty są odpowiedzią na potrzeby Inwestora i przyszłych Użytkowników, rozwiązaniem indywidualnym, zaprojektowanym wyłącznie  dla zadanej lokalizacji i jej warunków, mają niepowtarzalny klimat i własny charakter. Nie uznaję rozwiązań typowych, nie przywiązuję wagi do stylu, nie podążam za modnymi lokalnie wzorcami, które szybko przebrzmiewają.

2. Etapami

Etapowanie prac pozwala na zachowanie niezwykle ważnej kolejności prac w całym procesie. Etapów może być kilka, ale podstawową osią projektu są trzy: koncepcja, projekt i realizacja.

 

  • W trakcie etapu koncepcyjnego przygotowuję propozycje układu funkcjonalnego oraz koncepcję plastyczną wnętrza. Jest to najważniejszy dla projektu moment, dlatego też wymaga on najwięcej spotkań i właściwej analizy potrzeb i oczekiwań Inwestora, a także zbadania możliwości, jakie przedstawia dana lokalizacja.

  • Po dokonaniu wyboru koncepcji w etapie projektowym przygotowuję dokumentację umożliwiającą rozpoczęcie prac budowlanych czy wykończeniowych. Uzupełnieniem projektu są wizualizacje, które powstają na podstawie projektu i uzgodnionych na etapie koncepcyjnym wyborów dotyczących kolorystyki, wybranych wykończeń i mebli. Dla każdego projektu opracowuję odpowiednie zestawienia wybranych elementów wykończenia, a także oszacowania kosztów prac wykończeniowych i dostawy wyposażenia.

  • Zwieńczeniem prac jest realizacja i nadzór autorski. Ten etap ten jest bezpośrednim przełożeniem wspólnie stworzonej wizji na grunt budowy. Dlatego też współpracuję ze sprawdzonymi ekipami i specjalistami w branży, którzy na kolejnych wspólnych realizacjach potwierdzają jakość swoich usług.

3. Profesjonalnie

Działam na legalnym oprogramowaniu BIM - zawsze aktualnym ArchiCAD, dlatego też moje projekty są precyzyjne i wiarygodne. Wszystkie projekty powstają w formie trójwymiarowych modeli, dzięki czemu Inwestor otrzymuje więcej informacji, a projekt jest zwyczajnie lepszy. Podstawą w profesjonalnej pracy są aktualne narzędzia. Dla architekta jest to oprogramowanie BIM.

Nieustanie szkolę siebie i mój zespół współpracowników. Regularnie szkolę się w zakresie nowych rozwiązań technicznych, na bieżąco śledzę zmiany w przepisach dotyczące projektowania wnętrz, jak również w zakresie obsługi narzędzi wspomagających prace projektowe. Uczestniczę w szkoleniach dla profesjonalistów, m.in. z odbiorów prac budowlanych czy wykończeniowych.

4. Dla Klienta

Inwestycje budowlane są bardzo wymagającym, trudnym doświadczeniem. Ze względu na poważne koszty z tym związane i złożoność wielu procesów decyzyjnych warto jest polegać na odpowiednich osobach. Mając ponad 10-letnie doświadczenie w prowadzeniu przeróżnych projektów, o różnej skali i zakresie, a także uczestnicząc aktywnie w nadzorach na budowach, pomagam i doradzam, a czasami biorę udział w rozstrzyganiu trudnych i spornych kwestii między Wykonawcami a Inwestorem.

5. Całościowo

Jestem związana z każdym zadaniem, którego się podejmuję. Lubię pracować długofalowo i zawsze jestem aktywna od początku do końca, od pierwszego spotkania i szkicu do oddania realizacji w ręce Inwestora, a czasem dłużej. Jestem w kontakcie z Klientami długo po zakończeniu współpracy, dzięki czemu wiem, że na koniec wszystko zawsze dobrze się kończy.

6. Uważnie

Zwracam uwagę na skład i pochodzenie materiałów wykończeniowych. Dzięki własnej wrażliwości i świadomości wpływu na środowisko i człowieka, jaki mają procesy budowlane, poszukuję najzdrowszych rozwiązań, stawiam na ponadczasowe materiały i na naturalność ze wszystkimi jej pozornymi mankamentami. Odnoszę się z szacunkiem do wtórnego wykorzystania przeróżnych elementów i proponuję Inwestorom takie wykończenia, których patynowanie będzie wydobywało naturalne piękno, zamiast sztucznego udawania nieskończonej, plastikowej "świeżości". 

7. Świadomie

Mam świadomość zmieniających się trendów i czujnie je obserwuję. Uczestniczę w międzynarodowych targach w Mediolanie. Dzięki pracy ze znanymi na świecie producentami mebli takimi, jak Baxter, BoConcept, bulthaup, Carl Hansen, Giorgetti, Knoll, Minotti, Poltrona Frau, Siematic, Vitra i ich przedstawicielami, świadomie i biegle poruszam się w różnych aspektach światowego wzornictwa.

 

Uwielbiam nowinki techniczne, uczę się i czerpię z różnych obszarów działania i twórczości. Niezmiennie zachwycam się szczerością, naturalnością i swobodą. Takich wrażeń dostarczają moje projekty.

Jestem Członkinią Stowarzyszenia Architektów Wnętrz i działam zgodnie ze standardami tej organizacji, które stanowią wyznacznik sposobu działania mojej pracowni. Dają również gwarancję Klientom wybierającym pracownie zrzeszone w SAW, że zlecona usługa zostanie wykonana na najwyższym poziomie oraz według ściśle określonych zasad.

Zapraszam!

Certyfikat SAW nr 119
www.saw.org.pl
www.saw.org.pl
bottom of page