top of page

JAK PRACU

1. NIESZTAMPOWO

Wszystkie moje projekty są odpowiedzią na potrzeby Inwestora i przyszłych Użytkowników, rozwiązaniem indywidualnym, zaprojektowanym wyłącznie  dla zadanej lokalizacji i jej warunków, mają niepowtarzalny klimat i własny charakter. Nie uznaję rozwiązań typowych, nie przywiązuję wagi do stylu, nie podążam za modnymi lokalnie wzorcami, które szybko przebrzmiewają.

2. EATPOWO

Etapowanie prac pozwala na zachowanie niezwykle ważnej kolejności prac w całym procesie. Etapów może być kilka, ale podstawową osią projektu są trzy: koncepcja, projekt i realizacja.

 

  • W trakcie etapu koncepcyjnego przygotowuję propozycje układu funkcjonalnego oraz koncepcję plastyczną wnętrza. Jest to najważniejszy dla projektu moment, dlatego też wymaga on najwięcej spotkań i właściwej analizy potrzeb i oczekiwań Inwestora, a także zbadania możliwości, jakie przedstawia dana lokalizacja.

  • Po dokonaniu wyboru koncepcji w etapie projektowym przygotowuję dokumentację umożliwiającą rozpoczęcie prac budowlanych czy wykończeniowych. Uzupełnieniem projektu są wizualizacje, które powstają na podstawie projektu i uzgodnionych na etapie koncepcyjnym wyborów dotyczących kolorystyki, wybranych wykończeń i mebli. Dla każdego projektu opracowuję odpowiednie zestawienia wybranych elementów wykończenia, a także oszacowania kosztów prac wykończeniowych i dostawy wyposażenia.

  • Zwieńczeniem prac jest realizacja i nadzór autorski. Ten etap ten jest bezpośrednim przełożeniem wspólnie stworzonej wizji na grunt budowy. Dlatego też współpracuję ze sprawdzonymi ekipami i specjalistami w branży, którzy na kolejnych wspólnych realizacjach potwierdzają jakość swoich usług.

3. PROFESJONALNIE

Działam na oprogramowaniu BIM, dlatego też moje projekty są precyzyjne i wiarygodne. Wszystkie projekty powstają w formie trójwymiarowych modeli, dzięki czemu Inwestor otrzymuje więcej informacji, a projekt jest zwyczajnie lepszy. Podstawą w profesjonalnej pracy są aktualne narzędzia. Dla architekta jest to oprogramowanie BIM.

4. DLA KLIENTA

Inwestycje budowlane są bardzo wymagającym, trudnym doświadczeniem. Ze względu na poważne koszty z tym związane i złożoność wielu procesów decyzyjnych warto jest polegać na odpowiednich osobach. Mając ponad 10-letnie doświadczenie w prowadzeniu przeróżnych projektów, o różnej skali i zakresie, a także uczestnicząc aktywnie w nadzorach na budowach, pomagam i doradzam, a czasami biorę udział w rozstrzyganiu trudnych i spornych kwestii między Wykonawcami a Inwestorem.

5. CAŁOŚCIOWO

Jestem związana z każdym zadaniem, którego się podejmuję. Lubię pracować długofalowo i zawsze jestem aktywna od początku do końca, od pierwszego spotkania i szkicu do oddania realizacji w ręce Inwestora, a czasem dłużej. Jestem w kontakcie z Klientami długo po zakończeniu współpracy, dzięki czemu wiem, że na koniec wszystko zawsze dobrze się kończy.

6. ŚWIADOMIE

Zwracam uwagę na skład i pochodzenie materiałów wykończeniowych. Dzięki własnej wrażliwości i świadomości wpływu na środowisko i człowieka, jaki mają procesy budowlane, poszukuję najzdrowszych rozwiązań, stawiam na ponadczasowe materiały i na naturalność ze wszystkimi jej pozornymi mankamentami. Odnoszę się z szacunkiem do wtórnego wykorzystania przeróżnych elementów i proponuję Inwestorom takie wykończenia, których patynowanie będzie wydobywało naturalne piękno, zamiast sztucznego udawania nieskończonej, plastikowej "świeżości". 

7. UWAŻNIE

Mam świadomość zmieniających się trendów i czujnie je obserwuję. Uczestniczę w międzynarodowych targach w Mediolanie. Dzięki pracy ze znanymi na świecie producentami mebli takimi, jak Baxtter, BoConcept, bulthaup, Carl Hansen, Giorgetti, Knoll, Minotti, Poltrona Frau, Siematic, Vitra i ich przedstawicielami świadomie i biegle poruszam się w różnych aspektach światowego wzornictwa. Uwielbiam nowinki techniczne, uczę się i czerpię z rożnych obszarów działania i twórczości. Niezmiennie zachwycam się szczerością, naturalnością i swobodą. Takich też wrażeń dostarczają moje projekty.

Zapraszam!

gryfice-osada-zdroj-(fot-piotr-krajewski)-1-jpg-lq_39_W_5D3_9247.jpg
hanna-danilow-architekt - rzut 01 - oz.jpg
hanna-danilow-architekt - pe - rend 01.jpg
hanna-danilow-architekt - pe - rend 02.jpg
hanna-danilow-architekt - kg - rend 02.jpg
hanna-danilow-architekt - rzut 02 - kg.jpg
hanna-danilow-architekt - kg - rend 01.jpg
bottom of page